Be heard! Be strong! Be proud! :)

Stres? Never:)

31. července 2011 v 21:56 | AnDulina |  Fitness + Body :)
1) Dejte si koupel. Ponořte se do horké lázně - příjemně relaxujte a vypněte. Užívejte si její teplo a vůni.

2) Na cestě ze školy vypněte. Nechte jednou auto doma a snažte se jít co největší kus pěšky. Pusťte si na MP3 svoji oblíbenou hudbu. Užívejte si ji, pobrukujte si a na nic nemyslete.

Zdravá mysl, půl zdraví

3) Pijte horké kakao. Uvolňuje totiž endorfin, neboli hormon štěstí.

4) Sportujte. Při ničem jiném se tak neodreagujete jako při sportu. Je dokázáno, že vede nejen k fyzické, ale i k psychické pohodě. Vyberte si, co vás baví a jděte do toho.

5) Cvičte jógu. Je mnoho druhů - všechny vám ale zaručeně pomohou zvládat stres.

6) Vyhýbejte se ve škole 'nervákům'. Někteří spolužáci vyvolávají mezi ostatními stres. Sami ho nezvládají a přenášejí ho na jiné. Nenechte se jimi ovlivnit a raději jim jděte z cesty.

7) Ukliďte si důkladně na svém stole. Volná pracovní plocha vyvolává dojem, že všechno zvládáte.

8) Zkuste detox. Jak vaše tělo, a tak i vaši psychiku mohou zatěžovat nahromaděné toxické látky. Pět až sedm dní nejezte maso, smažená a uzená jídla, nepijte kávu ani alkohol, vyhněte se bílému cukru. Místo toho zvyšte svůj příjem vlákniny, pijte bylinné čaje a ovocné a zeleninové šťávy.

9) Neomlouvejte se pořád. Ne každému se musíte vždy zavděčit. Udělaly jste, co jste mohly. Víc už nechte na jiných a nepřidělávejte si starosti.

10) Jezte proti stresu. Některé potraviny dělají našim nervům vysloveně dobře. Především mandle, banány, ovoce (kvůli vitaminu C), kvalitní hořká čokoláda, rybí maso nebo suši.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
:) Važte si toho co máte, protože vždy může být hůř♥ :)