Be heard! Be strong! Be proud! :)

Vyber si sport podle povahy:)

31. července 2011 v 19:15 | AnDulina |  Fitness + Body :)

Sport přímo pro tebe:)

Každá z nás je jiná a má i jinou povahu. Někdo má neustále chuť na něco k zakousnutí a bez chipsů nebo sladkého se neobejde. Jiní si hlídají váhu a tak se snaží jíst co nejméně, a často cvičí. Další jsou zlenivělí a cítí odpor k pohybu a skoro všemu co je s ním spojené ale postavu si hlídají....nedrž hloupé (i když někdy účinné) diety a raději začni sportovat:)

Musí tě vidět!
Jsi ráda obklopená lidmi a máš ráda společnost a zábavu? Nebavilo by tě nic, co bys musela podnikat sama?
Tanec! Jak si nejlépe udržíš tu správnou váhu? Bav se naplno. Na párty to rozjeď a všechny kalorie plus mlsání s tím spojené pěkně vytanči. S kámoškama se můžeš přihlásit třeba na kurzy zumby nebo street dance, kde tvoje tělo dostane co proto, ale přitom se budeš skvěle bavit a budeš ve svém živlu. Jsi prostě týmový hráč a navíc jsi soutěživá, takže ti udělá radost, když se budeš moct předvést? Pokud tě baví více míčové hry, zvol např. volejbal nebo basket. V těchto sportech se objevují často i kluci, takže jestli jsi single a máš ráda opálené borce s vypracovanými svaly, bude tě to bavit o mnoho víc! :)

Samotářka...
Nevyhledáváš velkou společnost, lépe ti je na procházce v parku, u pěkné knížky nebo u romantického filmu. A ještě líp s balíčkem chipsů nebo bonbony?Máš problém s trémou, nebo máš jen nízké sebevědomí a myslíš si, že ostatní by tě jen kritizovali. Proto se fitku nebo sportům, které se dělají ve skupině, radši vyhýbáš. Jenže určitě nechceš, aby se ti z věčného vysedávání u knížky, počítače nebo telky udělaly špeky na břiše a narostl ti zadek.
Vyraž do parku! Ať s kámoškama nebo i sama, vyraz na kolo, brusle, zaplavat si nebo začni běhat. Když budeš mít chuť vyrazit mezi lidi, vyber sport, který tě bude i bavit. Co si zaskákat na trampolíně? časem i překonáš svou nesmělost, naučíš se pořádně odrazit a ve vzduchu se budeš cítit jako doma:) Další pohyb, při kterém by ses mohla začít mít ráda, jsou břišní tance nebo bollywooddance.

Dívka na fitness bruslích

Sportovní fanda?!
Pohyb tě baví a s nadváhou problémy nemáš. Jenže když jsi dorazila k období dospívání, dostává tvé tělo ženštější tvary a možná narůstá v některých partiích víc, než bys chtěla. Více než shazovat kilča (s tím určo problém nemáš), bys potřebovala tělo zpevnit a dostat do formy.
Odvaž se! Ráda běháš, tančíš, plaveš, baví tě aerobic a vlastně všechno co je se sportem spojené. Kondici máš dobrou, ale tvému tělu chybí pevnost. Možná by to chtělo občas vyrazit do posilovny a zaměřit se na problematické partie. Powerjóga nebo pilates ti zas pomohou protáhnout zkrácené svaly, navíc se po cvičení budeš cítit uvolněná a se skvělým pocitem si jej ráda zopakuješ:)

Jedlík:)
Jídlo doslova zbožňuješ. Když jde o tvé oblíbené mňamky, neznáš hranici a sem tam to do sebe nacpeš tolik jídla, že je ti až špatně. Jestli zároveň nesnášíš pohyb a sport, měla bys svůj názor co nejrychleji změnit, než začneš přibírat a bude to horší a horší.
Jez v menších porcích! Nemá cenu odpírat si svoje oblíbené dobroty, jen ale mysli na to, v jakém množství si je dopřáváš. Ale co je nejdůležitější, najdi si sport, kterým zaženeš nudu a pobavíš se. Jestli nejsi v kondici, začni něčím pomalejším, co tě nevystraší. Dynamic jóga nebo cvičení na fitballech, veklých míčích, je to pravé. Cvičí se v pomalém tempu a proto nebudeš mít problém, že bys nestíhala tempo cvičitelky. I když se možná necítíš dobře v plavkách, skoč co nejrychleji a nepozorovaně do bazénu a dopřej si lekci aqua aerobicu. Ve vodě se nezapotíš a voda tě bude nadnášet, takže tě ve cvičení nebude brzdit tvá váha.
Pohyb zapoj i do každodenních činností. Ráda vaříš? Pusť si k tomu hudbu a kolem sporáku si zatancuj. Choď co nejvíc pěšky, nevyhýbej se schodům a když venčíš psa, zkus občas zvýšit tempo a bežet, dokud vydržíš. Tvoje kondice bude čím dál tím lepší a časem třeba budeš mít ke sportu vstřícnější postoj.
Tento článek jsem sice překopírovala z Krásná.cz, ale přepsala jsem ho více podle sebe:)
Sooooo...enjoy it!♥
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
:) Važte si toho co máte, protože vždy může být hůř♥ :)